Verslo valdymo programos. Kompiuterių priežiūra. Svetainių kūrimas.

    :: Keletas Microsoft Word gudrybių

  Nors Microsoft Word programa atlieka daug įvairių naudingų funkcijų, galinčių palengvinti mūsų darbą su dokumentais, neretai mes jas pamirštame ar netgi nežinome, kad jos egzistuoja. Šiame straipsnelyje priminsime keletą tokių gudrybių.  

: Vertimas iš anglų kalbos

  Vytauto Didžiojo universitetas kartu su partneriais sukūrė priemone vertimui iš anglų į lietuvių kalba.   TWS Microsoft Word Plug-In skirtas vertimui Microsoft Word. Kad būtų galima versti tiesiai iš   Microsoft Word, atsisiųskite, įdiekite ir naudokite WPSetup paslaugų programą.   Įrankių juosta su vertimo komandomis bus įdėta į Microsoft Word.      Parsisiuti Plug-in  

Kitas vertas produktas tikrai demėsio : Google interneto vertėjas - moka išversti ne tik žodžius , tekstus bet net ir svetaines.

: Greitas dokumentų išsiuntimas

  Neretai tenka dokumentus ne tik išsaugoti savo kompiuterio atmintyje, bet dar ir nusiųsti kolegai.   Dažnai tai daroma labai paprastai: išsaugomas dokumentas, atveriama elektroninio pašto apdorojimo programa,   sukuriamas laiškas, nurodomas jo gavėjas ir įterpiamas anksčiau išsaugotas dokumentas. Padarykite visa tai   daug paprasčiau. Tiesiog iškvieskite meniu komandą File -> Send To -> Mail Recipient (as attachment).   Na štai, dabar procedūra iki gavėjo elektroninio pašto adreso įvedimo daug paprastesnė. Norite paklausti, kas įvyksta?   Ogi pati Word programa išsaugo dokumentą laikinoje vietoje, atveria pašto programą ir sukuria laišką, prie kurio prisegtas   jūsų renkamas dokumentas. Jums reikia tik įvesti gavėjo adresą.  

: Šiek tiek greitesnis teksto valdymas

  Manau dauguma skaitytojų jau yra įvaldę trumpinius CTRL+C bei CTRL+V. Na, jei niekada nesinaudojote jais,   tai tiesiog priminsiu, jog pažymėję tekstą ir spustelėję CTRL+C, įkelsite jį į laikinąją atmintį.   Kitoje dokumento vietoje spustelėję CTRL+V, nukopijuosite į atmintį įkeltą tekstą. Tai labai patogus būdas kopijuoti   tam tikrą teksto dalį. Tiesa, jei vietoje CTRL+C paspausite CTRL+X, tekstas bus ne nukopijuotas, o perkeltas.   Yra ir kitas greitas perkėlimo bei kopijavimo būdas. Pažymėkite tekstą, kurį reikia perkelti, ir spustelkite F2.   Dabar klaviatūros rodyklėmis nueikite į tą dokumento dalį, kur turi būti perkeltas tekstas   (teksto žymeklis turėtų būti papilkėjęs) ir paspauskite ENTER. Štai tekstas ir perkeltas. Lygiai taip pat   galima ir kopijuoti tekstą, tik vietoje F2 reikia spausti SHIFT+F2.  

: Greitas judėjimas dokumente

  Norėdami surasti reikiamą vietą dokumente, daugelis kompiuterių vartotojų naudojasi pele ir šliaužikliu,   esančiu Word programos dešiniajame šone. Siūlyčiau daugiau taip nebedaryti, daug paprasčiau ir greičiau yra   pasinaudoti klaviatūros mygtukais. Juk tam ir sukurti rodyklių klavišai. Taip pat nereikėtų pamiršti ir PageUp   ir PageDown klavišų. Jie leidžia greitai peršokti į tolesnį arba pirmesnį puslapį. Dar du labai   naudingi mygtukai yra Home ir End. Paspaudus juos, žymeklis nušoks į eilutės pradžią ar pabaigą.   Jei spausdami šiuos mygtukus laikysite nuspaustą ir klavišą CTRL, žymeklis nušoks į dokumento pradžią ar pabaigą.   Atrodo, taip paprasta, tačiau retai kas naudojasi šiomis galimybėmis.  

: Palyginkime du dokumentus

  Neretai nutinka taip, kad reikia palyginti du panašius dokumentus, pamatyti jų skirtumus.   Ką daryti tokiu atveju? Visų pirma atverkite vieną dokumentą. Tuomet duokite meniu komandą   Tools > Track Changes > Compare Documents.   Programa paprašys pasirinkti kitą dokumentą. Išsirinkite kitą panašų dokumentą.   Programa pati sulygins du dokumentus ir parodys, kas ir kada buvo pakeista.  

: Dokumento turinio sudarymas

  Vienas iš dažnai atliekamų darbų, rengiant didelį dokumentą, yra turinio sudarymas. Jį galima surašyti ir rankiniu būdu, tačiau tam sugaištama labai daug laiko. Jei tvarkingai sudėliojote stilius, pažymėjote antraštes, paantraštes ir kitus teksto elementus, turinio sudarymas jums bus vienas malonumas. Toje vietoje, į kurią norite dėti turinį, pažymėkite meniu punktą Insert > Index and Tables. Atsivėrusiame lange pasirinkite kortelę Table of Contents (1 pav.) Jeigu dokumentą formavote naudodamiesi standartiniais Microsoft Word stiliais, tiesiog paspauskite OK mygtuką ir programa sudarys turinį.   Jeigu vis dėlto sudarėte savo stilius ir jais naudodamiesi formavote antraštes, reikėtų nurodyti,   kokius stilius naudoti sudarant turinį. Atsivėrusiame lange paspauskite Options mygtuką ir prie reikiamų stilių   įrašykite skaičių, kuris atitiks tos antraštės lygį turinyje.   Jeigu norite pakeisti turinio išvaizdą, tai galite padaryti paspaudę Modify mygtuką 4 paveiksle parodytame lange.   Galite nurodyti skirtingą kiekvieno turinio lygio įrašo formatą. Taip pat, jei norite, galite pasirinkti punktyrą,   kuris bus dedamas turinyje. Standartas yra taškeliai, tačiau galite pasirinkti ir kitokį punktyrą iš ties užrašu Tab leader esančio meniu.   Standartiškai Word sudaro 3 lygių turinį, tačiau galite sudaryti ir smulkesnį.   Tiesiog ties užrašu Show levels nurodykite reikiamą skaičių.   Na štai, turinį jau ir sudarėte, tačiau jis neatsinaujina pakeitus informaciją dokumente, t. y.   puslapiai turinyje automatiškai nepernumeruojami. Jei dokumente padarėte pakeitimų, atidarykite kontekstinį meniu   (paspaudę SHIFT-F10 arba dešinįjį pelės klavišą virš turinio). Pasirinkite meniu punktą Update Field.   Programa paklaus, ar norite tik pernumeruoti puslapius ar kartu keisti ir visą turinį. Jei įterpėte naujų paragrafų,   teks performuoti visą turinį (pasirinkite Update entire table punktą), kitu atveju užteks tik pernumeravimo   (pasirinkite Update page numbers only punktą).  

: Dokumento žemėlapis

  Ar kada bandėte surasti reikiamą vietą dideliame dokumente? Jei bandėte, tai žinote, kad tam reikia nemažai laiko.   Microsoft Word šiuo atveju turi dar vieną pagalbininką – dokumento žemėlapį. Jį galite atverti pažymėję meniu punktą   View > Document Map. Jei dokumentas buvo suformuotas teisingai, šiame žemėlapyje pamatysite savotišką visų antraščių bei   paantraščių medį. Spustelėję pele ant bet kurios jo dalies, greitai peršoksite į reikiamą paragrafą.  

: Komentuokite greičiau

  Jei su tuo pačiu dokumentu dirba keli žmonės, dažnai tenka tam tikras teksto vietas pakomentuoti.   Netgi dirbant vienam, jei dokumentas labai didelis, kartais norisi tam tikras sąvokas paaiškinti,   kad vėliau nebereikėtų prisiminti, apie ką buvo rašoma. Manau, tam reikalui daugelis naudojasi Word komentavimo funkcija.   Kaip ir atliekant šį veiksmą, visų pirma reikia pele pažymėti komentuojamą tekstą ir tuomet spustelti CTRL+ALT+M.   Na štai, jau ir galite rašyti savo paaiškinimus.  

Šaltinis : vertimas.vdu.lt ir buhalteris.lt
  Titulinis       Puslapio pradžia Copyright 2007 GENRI All Rights Reserved.